Střední zdravotnická škola

Závěr studia 2018

Ukončení studia bylo jako každoročně spojeno s losováním pracovišť, praktickými zkouškami v nemocnicích, písemnou a ústní částí závěrečné a maturitní zkoušky a se slavnostní bohoslužbou, při které absolventi obdrželi maturitní vysvědčení a výuční listy. 

 

Polévkový den 2018

V dubnu 2018 byl polévkový den nazván Osudové osmičky. Připomenuli jsme si vznik republiky 1918 a události v letech 1938, 1948, 1968 a 1989. S žáky a učiteli se setkali mimořádní hosté: Kateřina Suchánková z Židovského muzea a Pavel Fried, který jako dítě přežil holocaust v Terezíně, člen Rady JmK a Města Brna Michal Doležel a Vladimír Stehlík, který byl nucen v 50. letech žít v pracovních táborech, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra, Milan Votypka, který pracoval jako dobrovolník v uprchlickém táboře na srbsko-chorvatské hranici, novinář a politik Jakub Krainer. Program doplnila skupina žáků, která vyráběla trikolory. Na závěr všichni ochutnali polévky, které již tradičně symbolicky připomenuly důležitost společenství.  

 

Velikonoce 2018

V týdnu před Velikonoci se tradičně sešli žáci a hosté v líšeňském kostele na společných bohoslužbách, které vedla spirituálka školy Marta Židková. 

 

Exkurze do světa médií

V knihovně J. Mahena v Brně si žáci vyzkoušeli práci se zdroji informací a odhalování dezinformací. 

 

Ples 2018

V lednu 2018 se opět setkali učitelé, hosté, současní a bývalí studenti na školním plese, kde byli také představeni žáci závěrečných ročníků. 

 

Advent 2017

Tak jako každý rok, sešli se studenti, učitelé a hosté na společné adventní bohoslužbě. Připravili také řadu dárků pro chudé děti v rámci akce "Krabice od bot". 

 

Stuttgart 2017

V prvním adventním týdnu zamířili někteří naši studenti do německého Stuttgartu, kde díky partnerské škole navštívili řadu zdravotnických a sociálních zařízení. 

 

Třídy - školní rok 2017/2018

Fotografování tříd a učitelů na začátku školního roku 

 

Nadace Charty 77 – Senzační senioři

18. října 2017 se někteří žáci zúčastnili vernisáže výstavy akce Nadace Charty 77 – Senzační senioři. Žáci v předchozím roce hovořili s líšeňskými seniory a výsledkem mezigenerační debaty bude vydání brožury, která bude zařazena do archivu Národní knihovny.  

 

Divadélko pro školy

11. října 2017 k nám zavítali herci hradeckého Divadélka pro školy s představením „Divadlo nekouše aneb průvodce divadelními žánry“. Zajímavou i zábavnou formou seznámili žáky s vývojem dramatu a do ukázek z her zapojili nápaditě také publikum. 

 

Strana: 1 2 3 4 5 6 > >>